27 Ağustos 2010 Cuma

tuvalate alışıyoruz

Bugün evdeyim.Zeynebin bezini cıkardım,sabahtan beri tuvaleti bekliyoruz.Ama nafile,yapmıyor.Tuvaletten cıkınca ortalıga yapıyor.Elimde temzlik bezi ile dolasıyorum.O kadar yoruldum ki, bez baglayım diyorum hayır istemem diye bagırıyor.Pişama da giymiyor,su anda gözümün önünde parkenin üstüne yapıyordu, yakaladım
götürdüm yine yapmadı.Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.Bir kaç gün böyle devam edecem.Zaten halılar yıkamaya gidecek,bayram temizligi yapılacak.Zeynep temizlikten önce tuvalate alışır inşallah.


4 yorum:

 1. cnm bizde de durum aynıydı .. bezine kaka bile yapsa haber vermezdi.. klozete adaptörle oturttum nafile .. sonra lazımlık aldım bezi çıkardım .. üstüne başına yaptı .. çişin ne olduğunu nasıl yapılacağını bilmiyolar .. tuvalete gidip bak anne çişini yapıyor diye nasıl yaptığını çişin nasıl bişey olduğunu göstermeden yapmıyolar .. hatta beraber gidin alaturka tuvalete .. iyice görsün anlasın bak ıslandı pijaman kirlendi lazımlığı gösterip bu senin tuvaletin bu annenin hadi çişi buraya yapalım üstümüz ıslanmasın diye uzun uzun anlatılıyor .. ama bir alıştı mı devam eder inş. kolay gelsin ..

  YanıtlaSil
 2. canım halılar yıkanana kadar öğrenir inşallah :)
  ama eğer ısrarla yapmazsa zorlamanın bi anlamı yok hatta dahada ters tepebilir zamana bırakmak lazım birazda.hazır olduğunda zaten bişekilde sana belli edecektir.
  ne kadarlıktı zeynep bu arada ve senin adın nedir :) hep mustafa ve zeynebin annesi demek durumunda kalıyorum :)

  YanıtlaSil
 3. tesekkurler feride
  bizde beraber tuvalete gittik,anlattım.
  Ancak iftara kadar sabredebildim.Sonra bez bagladım.
  Bu günde babasıyla parka gitti,yine bezliydi.
  acaba zamanı gelmedi mi?
  orucluyken de daha zor oluyor,insanın sabrını zorluyor.
  önerilerin için sagol

  YanıtlaSil
 4. ayşegül teşekkürler.
  benim adım fatma
  zeynep 25 aylık,inşallah temizlikten önce ögrenir.
  Bilmiyorum ya unutmusum oglumun nasıl alıştıgını.Gerçi oglumda babaannesi ilgilenmişti daha çok,ben işteydim.
  yine babanneye migöndersem napsam
  :)

  YanıtlaSil